Vandaag is wereld Veggie dag. Rik is nogal creatief in de keuken en bedacht vandaag een nieuw receptje. Bij ons is hij de keukenprins *doorprik stereotypen*.
Als strikt vegetariër (ik), niet-zo-strikt vegetariër (Rik) en 4 omnivoren (de jongens) maken we regelmatig veggie gerechtjes klaar. Dat is niet met zo’n zoute groenteburger, maar wel met veel linzen, bonen, kikkererwten, etc.
Het recept van vandaag!
Ingrediënten:
- 2 rode paprika’s
- 1 ui
- 1 teentje knoflook
- 2 bussels prei
- 200 gr kastanjechampignons
- 225 gr bulgur
- een scheutje room
- bieslook naar smaak
- Parmezaanse kaas naar smaak
Hak de groenten (fijn). Kook de bulgur in water met bouillon. Neem een wok. Gebruik wat olijfolie om de ui en look in te bakken op middelhoog vuur. Roer steeds. Doe daarna de prei erbij. Daarna de (fijngesneden) champignons en de paprika. In de tussentijd neem je de gekookte bulgur en voeg hem bij in de wok. Roer goed. Voeg een klein beetje bouillon van de bulgur bij de wok. Laat even op een laag vuur staan. Doe de room erbij en laat nog een minuutje staan. Snijd ondertussen wat bieslook fijn. Haal de wok van het vuur, garneer met de bieslook en Parmezaanse kaas.
3/6 vond het heerlijk, de rest wat minder. Toch heeft iedereen geproefd.
Een dame blanche met verse banaan maakte het af, we zijn ten slotte niet heiliger dan de paus 😉